Архив за день: 12.09.2018

ПРАЗДНОВАНИЕ ПЕРЕНЕСЕНИЯ МОЩЕЙ СВЯТОГО БЛГВ.ВЕЛ.КН. АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГО, В СХИМЕ АЛЕКСИЯ (1724).

Я́ко благочести́ваго ко́рене/ пречестна́я о́трасль был еси́, блаже́нне Алекса́ндре,/ яви́ бо тя Христо́с я́ко не́кое Боже́ственное сокро́вище Росси́йстей земли́,/ но́ваго чудотво́рца пресла́вна и Богоприя́тна./ И днесь соше́дшеся в па́мять твою́ ве́рою и любо́вию,/ во псалме́х и пе́ниих ра́дующеся сла́вим Го́спода,/ да́вшаго тебе́ благода́ть исцеле́ний./ Его́же моли́ спасти́ град сей,/ и держа́ве Росси́йстей Богоуго́дней бы́ти,// и сыново́м Росси́йским спасти́ся.

12 сентября, в седмицу 16-ю по Пятидесятнице, на Иверском приходе прошло празднование в честь перенесения святых мощей Св.блгв.вел.кн. Александра Невского (1724). Перед началом Божественной Литургии в храме Св. Александра Невского был отслужен Водосвятный молебен, по окончании же совершен Крестный ход по храмовой территории. Поздравляем всех прихожан с престольным праздником и благодарим за молитвенный труд!

Святый отче Александре храни нашу обитель и страну нашу российскую от всякого зла.

Спаси Господь!